Chcete také venkovní koupaliště na Praze 2?

25. července 2022
Chcete také venkovní koupaliště na Praze 2?

Je vedro! A Praze 2 dlouhodobě chybí venkovní koupaliště. Podolí je často přeplněné, Petynka z ruky. Pojďme se společně bavit o možnostech výstavby nového venkovního koupaliště na Vinohradech.

Ne vždy byla Praha 2 bez možnosti se v létě zchladit. Přibližně do 60. let fungovalo koupaliště spojené se zimním kluzištěm na novoměstském předpolí Nuselského mostu. Původní místo by si asi vybral málo kdo. Stávající odtahové parkoviště a přeplněná magistrála ke koupání nelákají.

Ale máme tip. Koupaliště by mohlo vzniknout na betonovém plácku v blízkosti budovy Tělocvičné jednoty Sokol Praha Královské Vinohrady. Vejde se tam obdobně velký bazén, jako je populární koupaliště Pražačka na Praze 3.

Nebylo by to úplně snadné, realizace takového smělého plánu vyžaduje spolupráci Prahy 2, sokolské obce, hlavního města Praha i státu, ale bez výzev a vizí se nic nezmění. Vybrané místo má tu výhodu, že se v budově Sokola již nachází vnitřní bazén a výstavba venkovního koupaliště by mohla vést nejen k využití stávajícího sportovního zázemí, ale též k jeho rekonstrukci a rozšíření. Samozřejmostí je důraz na dlouhodobou udržitelnost a maximálně ekologicky šetrný provoz.

Praha 2 nepotřebuje magistrálu vedenou tunelem, ale bazén by jí slušel! Pojďme si společně o nápadu popovídat. Kdy? Třeba 7. 9. od 18.00 v Klubovně Pirátů Prahy 2 v ulici Bělehradská 21. Jste srdečně zváni.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Potěmkiniáda Alexandry Udženija

Potěmkiniáda Alexandry Udženija

Náměstkyně pražského primátora a bývalá starostka Prahy 2 Alexandra Udženija na sebe vzala roli knížete Potěmkina. Toho, co pro ruskou carevnu Kateřinu Velikou nakašíroval prosperijící vesnice, aby jimi přesvědčila císaře Josefa II. ke spolupráci. Co na tom, že dané neexistovalo? I tím se lze chlubit.

Dvojka má přes tři tisíce bytů

Dvojka má přes tři tisíce bytů

Část z nich je určena pro seniory, pro osoby se zdravotním postižením, dvě desítky bytů slouží jako startovací bydlení a o něco více je pronajato jako bydlení sociální. Další skupinou bytů jsou byty vyčleněné podporovaným profesím. Zhruba polovina bytů je pronajata na dobu neurčitou a základní nájem v současné době činí 158 korun za metr čtvereční.