Chcete také venkovní koupaliště na Praze 2?

25. července 2022
Chcete také venkovní koupaliště na Praze 2?

Je vedro! A Praze 2 dlouhodobě chybí venkovní koupaliště. Podolí je často přeplněné, Petynka z ruky. Pojďme se společně bavit o možnostech výstavby nového venkovního koupaliště na Vinohradech.

Ne vždy byla Praha 2 bez možnosti se v létě zchladit. Přibližně do 60. let fungovalo koupaliště spojené se zimním kluzištěm na novoměstském předpolí Nuselského mostu. Původní místo by si asi vybral málo kdo. Stávající odtahové parkoviště a přeplněná magistrála ke koupání nelákají.

Ale máme tip. Koupaliště by mohlo vzniknout na betonovém plácku v blízkosti budovy Tělocvičné jednoty Sokol Praha Královské Vinohrady. Vejde se tam obdobně velký bazén, jako je populární koupaliště Pražačka na Praze 3.

Nebylo by to úplně snadné, realizace takového smělého plánu vyžaduje spolupráci Prahy 2, sokolské obce, hlavního města Praha i státu, ale bez výzev a vizí se nic nezmění. Vybrané místo má tu výhodu, že se v budově Sokola již nachází vnitřní bazén a výstavba venkovního koupaliště by mohla vést nejen k využití stávajícího sportovního zázemí, ale též k jeho rekonstrukci a rozšíření. Samozřejmostí je důraz na dlouhodobou udržitelnost a maximálně ekologicky šetrný provoz.

Praha 2 nepotřebuje magistrálu vedenou tunelem, ale bazén by jí slušel! Pojďme si společně o nápadu popovídat. Kdy? Třeba 7. 9. od 18.00 v Klubovně Pirátů Prahy 2 v ulici Bělehradská 21. Jste srdečně zváni.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Penta plánuje zastřešit a zastavět kolejiště Hlavního nádraží. Změnu územního plánu narychlo protlačuje přes Prahu 2

Penta plánuje zastřešit a zastavět kolejiště Hlavního nádraží. Změnu územního plánu narychlo protlačuje přes Prahu 2

Rada městské části Praha 2 v pondělí 15. 4. 2024 projednávala podání podnětu na změnu Územního plánu sídelního útvaru hl. m. Prahy na kolejiště Hlavního nádraží. Záměr navrhuje přestřešení kolejiště a jeho zastavení. Plocha má dosáhnout přes 135 tis. m2, což je trojnásobek Václavského náměstí. Jedná se tedy o největší stavební záměr v Praze 2 ve 21. století.