Aktuální témata

Park ve stínu Nuselského mostu
05.08.2022

Park ve stínu Nuselského mostu

Sousedy bych pozval do parku Folimanka, který je, podle mého názoru neprávem, oproti jiným parkům v Praze 2 poněkud upozaďován. Folimanka má svoje osobité kouzlo.

Akce “Auta na náplavce” alias “Město v pohybu” nebude.
25.07.2022

Akce “Auta na náplavce” alias “Město v pohybu” nebude.

Organizátor se rozhodl akci zrušit. A to i přes rozhodnutí Rady hlavního města Prahy, že akci bere na vědomí vzhledem k pokročilé fázi příprav. Jedinou podmínkou Prahy bylo, že platba už tak nízkého nájmu bude standardně jen v penězích a ne částečně formou neprůhledného inzertního protiplnění v médiích vlastněných pořadatelem.

Chcete také venkovní koupaliště na Praze 2?
25.07.2022

Chcete také venkovní koupaliště na Praze 2?

Je vedro! A Praze 2 dlouhodobě chybí venkovní koupaliště. Podolí je často přeplněné, Petynka z ruky. Pojďme se společně bavit o možnostech výstavby nového venkovního koupaliště na Vinohradech.

Ostuda je 444 prázdných bytů
10.06.2022

Ostuda je 444 prázdných bytů

Je neomluvitelné, že Praha 2 má přes čtyři sta neobsazených obecních bytů. A počet prázdných bytů každý rok narůstá. Vznikají tím ztráty pro všechny. Vrátit tyto byty k dispozici obyvatelům je zásadní. Rozumně uvažující člověk by si řekl, že nedostatek bydlení je tak velký problém posledních let, že pro vedení Prahy 2 bude prioritou tyto byty obsadit. Bohužel není. Otázkou je, jestli za prázdnými byty v majetku Dvojky je jen lhostejnost, nebo i neschopnost.

Praha 2 prodala kus parku, Piráti byli proti
09.06.2022

Praha 2 prodala kus parku, Piráti byli proti

Na posledním zastupitelstvu Prahy 2 odsouhlasila koaliční většina (ODS, ANO a TOP 09) prodej kusu parku za velmi nízkou cenu. Rozprodávat městský majetek v době inflace nedává smysl. Prodat za ní kus parku, tedy veřejného prostoru, je nepřístojnost.

Pomáhat koncentrovaně a nezištně
10.05.2022

Pomáhat koncentrovaně a nezištně

Je třeba ocenit, že i Praha 2 se připojila k vlně pomoci ukrajinským válečným uprchlíkům, že ruku v ruce s finančními sbírkami a uvolněním ubytovacích kapacit nabídla i psychologickou pomoc. Cením snahu o začleňování dospělých na pracovní trh a dětí do školního prostředí.

Zachovejme  genia loci  u hradeb  v Horské
20.04.2022

Zachovejme genia loci u hradeb v Horské

Kuželna neodmyslitelně patří ke zdejšímu geniu loci a současně udržuje při životě místní komunitu, která tu existuje již dlouhá desetiletí. Jsme přesvědčeni, že zachování a rehabilitace obdobných staveb s živou historickou pamětí, byť nejde vždy nutně o architektonické skvosty, je důležitou součástí péče o naše městské okolí tak, aby bylo přirozeně živé a „naším“ v dobrém slova smyslu i zůstalo.

Kuželnu v Horské ulici lze snadno zachránit,  stačí chtít
15.04.2022

Kuželnu v Horské ulici lze snadno zachránit, stačí chtít

Horská ulice rozhodně nepatří k těm nejfrekventovanějším v Praze 2. Vine se podél Novoměstských hradeb a je jednou z nejmalebnějších a zároveň nejzastrčenějších ulic této pražské čtvrti. Její název není neodůvodněný. Strmě stoupá z ulice Na Slupi ke kostelu Panny Marie a sv. Karla Velikého a vydáte-li se jí, vydechnete až v parku Na Karlově. Takovou cestu si každý dvakrát rozmyslí i proto, že aktuální stav více než dvě stě metrů dlouhého schodiště vyžaduje opatrnost a zpevněnou obuv. Přesto existuje dobrý důvod sem zavítat. Přibližně v polovině stoupání naleznete jedinou kuželnu v Praze 2. A je o co stát.

Prioritou je stále bydlení
06.04.2022

Prioritou je stále bydlení

V oblasti kapitálových (investičních) výdajů požadujeme navýšení prostředků do oprav obecních bytů a bytových domů, které přinášejí do rozpočtu obce nemalý příjem, přitom má Dvojka stovky prázdných bytů. Ruku v ruce musí samozřejmě jít kvalita odvedené práce při těchto rekonstrukcích.

Folimanka – naprosté selhání radnice v komunikaci s občany
25.03.2022

Folimanka – naprosté selhání radnice v komunikaci s občany

V roce 2020 se začala v neveřejných komisích Rady městské části projednávat plánovaná výstavba volnočasového areálu pod Nuselským mostem v parku Folimanka. Projekt nepovažujeme od počátku za dobrý a v rámci Komise rozvoje jsme ho jako Piráti připomínkovali.