Akce “Auta na náplavce” alias “Město v pohybu” nebude.

25. července 2022
Akce “Auta na náplavce” alias “Město v pohybu” nebude.

Organizátor se rozhodl akci zrušit. A to i přes rozhodnutí Rady hlavního města Prahy, že akci bere na vědomí vzhledem k pokročilé fázi příprav. Jedinou podmínkou Prahy bylo, že platba už tak nízkého nájmu bude standardně jen v penězích a ne částečně formou neprůhledného inzertního protiplnění v médiích vlastněných pořadatelem.

Za Piráty Prahy 2 zrušení akce vítáme protože autosalon na pěší zónu v památkové rezervaci UNESCO nepatří.

Proč se nám „auta na náplavce“ nelíbí?

– Nejde o kulturní či sportovní akci. Jde o komerční akci, která nemá v nejatraktivnějším, nejceněnějším a společensky nejživějším prostoru u břehů řeky v centrální části Prahy, pražské památkové rezervaci UNESCO, co dělat.

– Cena za pronájem náplavek je pro správce, resp. Prahu neuvěřitelně nevýhodná. Organizátor Czech News Center a.s. loni zaplatil v penězích jen 5 Kč za metr čtvereční na den, zbytek, téměř 90 % pronájmu uhradil formou nefinančního barterového plnění –- detaily ke smlouvě (https://smlouvy.gov.cz/smlouva/17072015)

– Logisticky náročné přesuny kotvících lodí z náplavek a uzavření všech zahrádek pronajímatelů kobek, kteří platí řádný nájem.

Na okraj ještě doplňujeme poznámku, že mediální snaha pořadatele o přelakování komerčního autosalonu na téměř altruistický enviromentální počin je učebnicovou ukázkou greenwashingu.

Usnesení RHMP ze dne 21. 7. 2022

R-45100-Usnesení Rady HMP - PDF eBook-Usnesení č.1836 verze 1.1 (VEŘEJNÉ)(veřejná kopie)[TED]_Stránka_1

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Potěmkiniáda Alexandry Udženija

Potěmkiniáda Alexandry Udženija

Náměstkyně pražského primátora a bývalá starostka Prahy 2 Alexandra Udženija na sebe vzala roli knížete Potěmkina. Toho, co pro ruskou carevnu Kateřinu Velikou nakašíroval prosperijící vesnice, aby jimi přesvědčila císaře Josefa II. ke spolupráci. Co na tom, že dané neexistovalo? I tím se lze chlubit.

Dvojka má přes tři tisíce bytů

Dvojka má přes tři tisíce bytů

Část z nich je určena pro seniory, pro osoby se zdravotním postižením, dvě desítky bytů slouží jako startovací bydlení a o něco více je pronajato jako bydlení sociální. Další skupinou bytů jsou byty vyčleněné podporovaným profesím. Zhruba polovina bytů je pronajata na dobu neurčitou a základní nájem v současné době činí 158 korun za metr čtvereční.