Akce “Auta na náplavce” alias “Město v pohybu” nebude.

25. července 2022
Akce “Auta na náplavce” alias “Město v pohybu” nebude.

Organizátor se rozhodl akci zrušit. A to i přes rozhodnutí Rady hlavního města Prahy, že akci bere na vědomí vzhledem k pokročilé fázi příprav. Jedinou podmínkou Prahy bylo, že platba už tak nízkého nájmu bude standardně jen v penězích a ne částečně formou neprůhledného inzertního protiplnění v médiích vlastněných pořadatelem.

Za Piráty Prahy 2 zrušení akce vítáme protože autosalon na pěší zónu v památkové rezervaci UNESCO nepatří.

Proč se nám „auta na náplavce“ nelíbí?

– Nejde o kulturní či sportovní akci. Jde o komerční akci, která nemá v nejatraktivnějším, nejceněnějším a společensky nejživějším prostoru u břehů řeky v centrální části Prahy, pražské památkové rezervaci UNESCO, co dělat.

– Cena za pronájem náplavek je pro správce, resp. Prahu neuvěřitelně nevýhodná. Organizátor Czech News Center a.s. loni zaplatil v penězích jen 5 Kč za metr čtvereční na den, zbytek, téměř 90 % pronájmu uhradil formou nefinančního barterového plnění –- detaily ke smlouvě (https://smlouvy.gov.cz/smlouva/17072015)

– Logisticky náročné přesuny kotvících lodí z náplavek a uzavření všech zahrádek pronajímatelů kobek, kteří platí řádný nájem.

Na okraj ještě doplňujeme poznámku, že mediální snaha pořadatele o přelakování komerčního autosalonu na téměř altruistický enviromentální počin je učebnicovou ukázkou greenwashingu.

Usnesení RHMP ze dne 21. 7. 2022

R-45100-Usnesení Rady HMP - PDF eBook-Usnesení č.1836 verze 1.1 (VEŘEJNÉ)(veřejná kopie)[TED]_Stránka_1

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Park ve stínu Nuselského mostu
05.08.2022

Park ve stínu Nuselského mostu

Sousedy bych pozval do parku Folimanka, který je, podle mého názoru neprávem, oproti jiným parkům v Praze 2 poněkud upozaďován. Folimanka má svoje osobité kouzlo.

Chcete také venkovní koupaliště na Praze 2?
25.07.2022

Chcete také venkovní koupaliště na Praze 2?

Je vedro! A Praze 2 dlouhodobě chybí venkovní koupaliště. Podolí je často přeplněné, Petynka z ruky. Pojďme se společně bavit o možnostech výstavby nového venkovního koupaliště na Vinohradech.

Ostuda je 444 prázdných bytů
10.06.2022

Ostuda je 444 prázdných bytů

Je neomluvitelné, že Praha 2 má přes čtyři sta neobsazených obecních bytů. A počet prázdných bytů každý rok narůstá. Vznikají tím ztráty pro všechny. Vrátit tyto byty k dispozici obyvatelům je zásadní. Rozumně uvažující člověk by si řekl, že nedostatek bydlení je tak velký problém posledních let, že pro vedení Prahy 2 bude prioritou tyto byty obsadit. Bohužel není. Otázkou je, jestli za prázdnými byty v majetku Dvojky je jen lhostejnost, nebo i neschopnost.