Alternativa pro Folimanku

8. května 2021
Alternativa pro Folimanku

V současné době se hojně diskutuje plánovaná výstavba volnočasového areálu pod Nuselským mostem v parku Folimanka. V rozpočtu pro rok 2021 je na volnočasový areál pod Nuselským mostem vyhrazeno 11,5 mil. Kč a 14,5 mil. Kč je předpoklad pro rok 2022. “Projekt nepovažujeme za dobrý a v rámci Komise rozvoje jsme ho připomínkovali. Požadovali jsme redukci zpevněných ploch a rozšíření zeleně, ale také lepší koncepční provázanost. O opravě velké kaskády toho moc nového nevíme. Součástí má být i umístění sochy skejťáka. Na opravu sochy Praha 2 nenašla loni 250 tis. Kč a lidé se na restaurování museli skládat ve sbírce, ale pro podstavec je ochotna vylít do betonu doslova miliony,” komentoval projekt Jaroslav Němec, předseda zastupitelského klubu Pirátů Prahy 2.

Přitom se dá prostor pod Nuselským mostem, který si již našel své příznivce a využití, snadno kultivovat. “A to za maximálně desetinu plánovaného rozpočtu s maximální redukcí zpevněných ploch a s výsadbou nových stromů, protažením umělé závlahy pro trvalý trávník a s parkovým vymezením již existující pískové/mlatové plochy,” doplňuje Radek Zykan, architekt a člen Komise rozvoje Prahy 2 (Piráti), autor vizualizace řešení.

{% asset 'posts/zakres_folimanka.jpg' alt='Vizualizace návrh Pirátů Prahy 2, autor: Radek Zykan' %}

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Park ve stínu Nuselského mostu
05.08.2022

Park ve stínu Nuselského mostu

Sousedy bych pozval do parku Folimanka, který je, podle mého názoru neprávem, oproti jiným parkům v Praze 2 poněkud upozaďován. Folimanka má svoje osobité kouzlo.

Akce “Auta na náplavce” alias “Město v pohybu” nebude.
25.07.2022

Akce “Auta na náplavce” alias “Město v pohybu” nebude.

Organizátor se rozhodl akci zrušit. A to i přes rozhodnutí Rady hlavního města Prahy, že akci bere na vědomí vzhledem k pokročilé fázi příprav. Jedinou podmínkou Prahy bylo, že platba už tak nízkého nájmu bude standardně jen v penězích a ne částečně formou neprůhledného inzertního protiplnění v médiích vlastněných pořadatelem.

Chcete také venkovní koupaliště na Praze 2?
25.07.2022

Chcete také venkovní koupaliště na Praze 2?

Je vedro! A Praze 2 dlouhodobě chybí venkovní koupaliště. Podolí je často přeplněné, Petynka z ruky. Pojďme se společně bavit o možnostech výstavby nového venkovního koupaliště na Vinohradech.