Krok k otevřenější radnici

7. září 2021
Krok k otevřenější radnici

Dobrý nápad pro dvojku, jak jsme u nás participativní rozpočet pojmenovali, je jedinečná možnost, jak se zapojit do zvelebování naší Prahy 2. Žádný politik totiž nemůže znát všechny problémy a tužby lidí, kteří v daném místě žijí. A pokud si myslí že ano, končí to obvykle výstavbou nesmyslných projektů, jako je například volnočasový areál na Folimance, který mnoho z místních pořádně ani nechce. Přínosy participace jsou tak jasné: zvýšení zájmu o naše okolí, zapojení aktivních občanů do vymýšlení a propagace projektů a nás všech při hlasování o vítězích. Nezanedbatelná je samozřejmě i koordinační úloha ze strany úřadu, který s podáváním projektů pomáhá, vyhodnocuje jejich formální realizovatelnost a celý projekt zviditelňuje v médiích. Správná komunikace je největší úskalí Dobrého nápadu pro Dvojku. Pokud by nebyla dostatečná, nebo by podmínky pro zadávání projektů byly příliš složité, nikdo nebude mít chuť nápady zadávat, ani o nich hlasovat. Proto jsem rád, že poté, co jsem vznik Dobrého nápadu na zastupitelstvu inicioval, jsme se na jeho realizaci domluvili napříč všemi stranami a budeme ho podporovat i pomocí svých komunikačních kanálů. Za Piráty tak mohu nabídnout například konzultace nápadů a pomoc s podáváním projektů e-mailem nebo osobně v naší klubovně na Bělehradské 21.

Noviny Prahy 2, zaří 2021

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Park ve stínu Nuselského mostu
05.08.2022

Park ve stínu Nuselského mostu

Sousedy bych pozval do parku Folimanka, který je, podle mého názoru neprávem, oproti jiným parkům v Praze 2 poněkud upozaďován. Folimanka má svoje osobité kouzlo.

Akce “Auta na náplavce” alias “Město v pohybu” nebude.
25.07.2022

Akce “Auta na náplavce” alias “Město v pohybu” nebude.

Organizátor se rozhodl akci zrušit. A to i přes rozhodnutí Rady hlavního města Prahy, že akci bere na vědomí vzhledem k pokročilé fázi příprav. Jedinou podmínkou Prahy bylo, že platba už tak nízkého nájmu bude standardně jen v penězích a ne částečně formou neprůhledného inzertního protiplnění v médiích vlastněných pořadatelem.

Chcete také venkovní koupaliště na Praze 2?
25.07.2022

Chcete také venkovní koupaliště na Praze 2?

Je vedro! A Praze 2 dlouhodobě chybí venkovní koupaliště. Podolí je často přeplněné, Petynka z ruky. Pojďme se společně bavit o možnostech výstavby nového venkovního koupaliště na Vinohradech.