Nájemní bydlení je priorita

7. dubna 2020
Nájemní bydlení je priorita

Na přípravě rozpočtu pro rok 2020 se Piráti aktivně podíleli na úrovni jednotlivých komisí a výboru a vedení města přijalo mnohé naše připomínky, zahájilo na náš podnět přípravu participativního rozpočtu, snížilo výdaje na námi kritizované investiční akce a zvýšilo investice do oprav bytového fondu. Podpora dostupného nájemního bydlení je pro Piráty priorita, a tak vítáme navýšení kapitálových výdajů do této položky o 37,5 %. Proto jsme rozpočet částečně podpořili. Dlouhodobě však kritizujeme, zejména pro nedostatek informací, i dvě velké investiční akce – Nový domov a parkovací dům u Nuselských schodů. V rozpočtu je na ně pamatováno patnácti miliony na studii proveditelnosti a projektové dokumentace. V letošní roce očekáváme pokračování v diskuzích o smysluplnosti takových investičních akcí. Letošní rozpočet je poslední, ve kterém jsou ve větší míře zohledněny příjmy z prodejů domů a bytových jednotek, neboť privatizace městského majetku se postupně zastavuje. V příštím roce bychom se rádi zaměřili na plán smysluplného snižování běžných výdajů, abychom mohli investiční akce v příštích letech financovat i z jiných zdrojů. Dále budeme požadovat rozklikávací rozpočet na úroveň faktur a ještě větší investice do bytového fondu pro dostupné nájemní bydlení.

Jaroslav Němec

{% asset 'posts/nemec_np2_4-2020.jpg' alt='Jaroslav Němec' %}

Noviny Prahy 2, duben 2020

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Park ve stínu Nuselského mostu
05.08.2022

Park ve stínu Nuselského mostu

Sousedy bych pozval do parku Folimanka, který je, podle mého názoru neprávem, oproti jiným parkům v Praze 2 poněkud upozaďován. Folimanka má svoje osobité kouzlo.

Akce “Auta na náplavce” alias “Město v pohybu” nebude.
25.07.2022

Akce “Auta na náplavce” alias “Město v pohybu” nebude.

Organizátor se rozhodl akci zrušit. A to i přes rozhodnutí Rady hlavního města Prahy, že akci bere na vědomí vzhledem k pokročilé fázi příprav. Jedinou podmínkou Prahy bylo, že platba už tak nízkého nájmu bude standardně jen v penězích a ne částečně formou neprůhledného inzertního protiplnění v médiích vlastněných pořadatelem.

Chcete také venkovní koupaliště na Praze 2?
25.07.2022

Chcete také venkovní koupaliště na Praze 2?

Je vedro! A Praze 2 dlouhodobě chybí venkovní koupaliště. Podolí je často přeplněné, Petynka z ruky. Pojďme se společně bavit o možnostech výstavby nového venkovního koupaliště na Vinohradech.