Park ve stínu Nuselského mostu

5. srpna 2022
Park ve stínu Nuselského mostu

Sousedy bych pozval do parku Folimanka, který je, podle mého názoru neprávem, oproti jiným parkům v Praze 2 poněkud upozaďován. Folimanka má svoje osobité kouzlo. Můžete v ní posedět pod novoměstskými hradbami s výhledem na Nuselský most, projít se kolem Botiče, nebo třeba zajít do sportovní haly, ve které je doma jeden z našich nejlepších sportovců, judista Lukáš Krpálek. V parku Folimanka byla umístěna první socha skateboardisty na světě, na jejíž opravu musela proběhnout sbírka mezi občany. Snad se brzy dočkáme jejího návratu. Dalším zdejším pozoruhodným uměleckým dílem je pomník ve tvaru pouliční lampy, věnovaný památce lidí, kteří se dobrovolně rozhodli ukončit život skokem z Nuselského mostu. Není sporu o tom, že stav parku byl dlouhodobě nevyhovující – díry v chodnících, poškozené lavičky, rozpadající se cihlový svah pod Nuselským mostem. Investice do kultivace parku byly proto samozřejmě nezbytné, ale výstavba volnočasového areálu za téměř 40 milionů korun, která bude v nejbližších týdnech dokončena, vzbuzuje řadu kontroverzí. Otázkou zůstává, zda nemalé finanční prostředky byly v tomto případě vynaloženy účelně, a také zda vybavení tohoto areálu odpovídá moderním trendům. I když na stavbu volnočasového areálu můžeme mít různé názory, jistě se takřka stoprocentně shodneme na tom, že by občané s odlišným názorem neměli být označováni za „partu křiklounů”.

Text vyšel v Novinách Prahy 2, 8/2022

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Akce “Auta na náplavce” alias “Město v pohybu” nebude.
25.07.2022

Akce “Auta na náplavce” alias “Město v pohybu” nebude.

Organizátor se rozhodl akci zrušit. A to i přes rozhodnutí Rady hlavního města Prahy, že akci bere na vědomí vzhledem k pokročilé fázi příprav. Jedinou podmínkou Prahy bylo, že platba už tak nízkého nájmu bude standardně jen v penězích a ne částečně formou neprůhledného inzertního protiplnění v médiích vlastněných pořadatelem.

Chcete také venkovní koupaliště na Praze 2?
25.07.2022

Chcete také venkovní koupaliště na Praze 2?

Je vedro! A Praze 2 dlouhodobě chybí venkovní koupaliště. Podolí je často přeplněné, Petynka z ruky. Pojďme se společně bavit o možnostech výstavby nového venkovního koupaliště na Vinohradech.

Ostuda je 444 prázdných bytů
10.06.2022

Ostuda je 444 prázdných bytů

Je neomluvitelné, že Praha 2 má přes čtyři sta neobsazených obecních bytů. A počet prázdných bytů každý rok narůstá. Vznikají tím ztráty pro všechny. Vrátit tyto byty k dispozici obyvatelům je zásadní. Rozumně uvažující člověk by si řekl, že nedostatek bydlení je tak velký problém posledních let, že pro vedení Prahy 2 bude prioritou tyto byty obsadit. Bohužel není. Otázkou je, jestli za prázdnými byty v majetku Dvojky je jen lhostejnost, nebo i neschopnost.