Prioritou je stále bydlení

6. dubna 2022
Prioritou je stále bydlení

Naše rozpočtové priority jsou konzistentní. V oblasti běžných výdajů apelujeme na maximální hospodárnost provozu úřadu, odstraňování neefektivit a zavádění smysluplné digitalizace. Dále bychom uvítali snížení, nebo zrušení položek postrádajících smysl, nebo zásadnější význam. Jako příklad může být spolupráce s Praha TV, která přijde na statisíce korun ročně, přičemž reportáže nemají velkou sledovanost. V oblasti kapitálových (investičních) výdajů požadujeme navýšení prostředků do oprav obecních bytů a bytových domů, které přinášejí do rozpočtu obce nemalý příjem, přitom má Dvojka stovky prázdných bytů. Ruku v ruce musí samozřejmě jít kvalita odvedené práce při těchto rekonstrukcích. Na tento rok je naplánováno několik investičních akcí, jejichž účelnost je z našeho pohledu v současné nejisté době minimálně s otazníkem. Ať už se jedná o vybetonování plácku na Folimance za 31 milionů, revitalizace stráně v Riegrových sadech za 51 milionů, nebo rekonstrukci vodního prvku v Sadech Sv. Čecha za 41,5 milionu. Na závěr bych rád upozornil na fakt, že městská část má na příjmové straně rozpočtu 465 milionů, ale na výdajové 999 milionů. Rozdíl kryjeme z úspor, zejména z prodejů majetku (300,5 milionu). Apelujeme, aby rozpočet do příštích let byl plánován méně velkoryse a byl představen plán, jak hradit běžný provoz a investovat i mimo zapojení úspor. Neboť tímto tempem utrácení úspor budeme muset do pěti let buď znovu prodávat majetek, nebo si začít půjčovat.

Noviny Prahy 2, duben 2022

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Park ve stínu Nuselského mostu
05.08.2022

Park ve stínu Nuselského mostu

Sousedy bych pozval do parku Folimanka, který je, podle mého názoru neprávem, oproti jiným parkům v Praze 2 poněkud upozaďován. Folimanka má svoje osobité kouzlo.

Akce “Auta na náplavce” alias “Město v pohybu” nebude.
25.07.2022

Akce “Auta na náplavce” alias “Město v pohybu” nebude.

Organizátor se rozhodl akci zrušit. A to i přes rozhodnutí Rady hlavního města Prahy, že akci bere na vědomí vzhledem k pokročilé fázi příprav. Jedinou podmínkou Prahy bylo, že platba už tak nízkého nájmu bude standardně jen v penězích a ne částečně formou neprůhledného inzertního protiplnění v médiích vlastněných pořadatelem.

Chcete také venkovní koupaliště na Praze 2?
25.07.2022

Chcete také venkovní koupaliště na Praze 2?

Je vedro! A Praze 2 dlouhodobě chybí venkovní koupaliště. Podolí je často přeplněné, Petynka z ruky. Pojďme se společně bavit o možnostech výstavby nového venkovního koupaliště na Vinohradech.