Sportu zdar!

7. června 2021
Sportu zdar!

Současná virová pandemie nám ukazuje, jak důležité je sportovat, hýbat se a starat se o vlastní tělo. Je nutné podporovat sportování mládeže a propojit spolupráci se školami, sportovními oddíly, mládežnickými kluby a neziskovými organizacemi. V Praze 2 máme dobře vybavené sportoviště Sokola Královské Vinohrady, Sokola Vyšehrad a Sokola Pražského. Najdeme u nás i sportovní halu Folimanka, tenisové kurty a několik školních areálů. Ke sportování mohou dobře posloužit i Riegrovy sady, Grébovka nebo Folimanka. Zaznamenali jsme požadavek po profesionálním skateparku. Pojďme hledat možnosti, kde ho vhodně umístit, a pojďme maximálně využít ta zařízení, která na dvojce jsou. Piráti nesouhlasí s plány současného vedení Prahy 2 na rušení existujících sportovišť a plácků. V plánu je likvidace tenisových kurtů v Italské ulici v majetku městské části, jediných na Vinohradech. V plánu je také zastavění tenisových kurtů u Apolináře. Před realizací je vybetonování plácku pod Nuselským mostem. Prostor, který si již našel své příznivce a využití, se dá snadno kultivovat s maximální redukcí zpevněných ploch a vysázením nových stromů, protažením umělé závlahy pro trvalý trávník a s parkovým vymezením již existující pískové či mlatové plochy. V místě pravidelně probíhají výcviky šermu, míčové hry, prostná cvičení starších občanů či tréninky boxování. Není vůbec třeba plochu zaplňovat uměle definovanými celky, které budou potlačovat současnou kreativitu a nutit k jednostranným činnostem.

Aleš Chán

Noviny Prahy 2, červen 2021

Další informace v článku Alternativa pro Folimanku

{% asset 'posts/zakres_folimanka.jpg' alt='Vizualizace návrh Pirátů Prahy 2, autor: Radek Zykan' %}

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Park ve stínu Nuselského mostu
05.08.2022

Park ve stínu Nuselského mostu

Sousedy bych pozval do parku Folimanka, který je, podle mého názoru neprávem, oproti jiným parkům v Praze 2 poněkud upozaďován. Folimanka má svoje osobité kouzlo.

Akce “Auta na náplavce” alias “Město v pohybu” nebude.
25.07.2022

Akce “Auta na náplavce” alias “Město v pohybu” nebude.

Organizátor se rozhodl akci zrušit. A to i přes rozhodnutí Rady hlavního města Prahy, že akci bere na vědomí vzhledem k pokročilé fázi příprav. Jedinou podmínkou Prahy bylo, že platba už tak nízkého nájmu bude standardně jen v penězích a ne částečně formou neprůhledného inzertního protiplnění v médiích vlastněných pořadatelem.

Chcete také venkovní koupaliště na Praze 2?
25.07.2022

Chcete také venkovní koupaliště na Praze 2?

Je vedro! A Praze 2 dlouhodobě chybí venkovní koupaliště. Podolí je často přeplněné, Petynka z ruky. Pojďme se společně bavit o možnostech výstavby nového venkovního koupaliště na Vinohradech.