Státní firma zneužívá rekordní rozpočet proti občanům

27. září 2023
Státní firma zneužívá rekordní rozpočet proti občanům

Státní firma Správa železnic má nejvyšší rozpočet ve své historii, jedná se o částku až 70 miliard korun. Velká část těchto peněz pochází ze státního ropočtu České republiky, tedy z peněz nás všech. Správa železnic zároveň patří k největším zaměstnavatelům v České republice a má k dispozici rozsáhlé PR oddělení. Přitom si Správa železnic za téměř 2,4 milionu korun najala na jednostranný tendenční lobbing soukromou PR firmu, kterou platí z našich peněz.

Dne 27. 6. 2023 Správa železnic podepsala smlouvu s externí PR firmou Native PR s. r. o., která má dle smlouvy za úkol "řešit komunikaci s účastníky dotčených projektů", má podporovat "vedení dialogu s dotčeným účastníky stavebních projektů" a má poskytnout "služby krizové komunikace", hodnota této smlouvy je 2 395 800 Kč.

Smlouva uzavřená s firmou Native PR s. r. o. je dle nám dostupných informací reakcí na činnost spolku Nebourat/Zachraňme železniční most a přímo se tedy dotýká Prahy 2. Ale tato informace je vcelku nepodstatná, protože ať tak, či tak, shledáváme takové jednání státní firmy za nanejvýš neetické a zavržení hodné.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Penta plánuje zastřešit a zastavět kolejiště Hlavního nádraží. Změnu územního plánu narychlo protlačuje přes Prahu 2

Penta plánuje zastřešit a zastavět kolejiště Hlavního nádraží. Změnu územního plánu narychlo protlačuje přes Prahu 2

Rada městské části Praha 2 v pondělí 15. 4. 2024 projednávala podání podnětu na změnu Územního plánu sídelního útvaru hl. m. Prahy na kolejiště Hlavního nádraží. Záměr navrhuje přestřešení kolejiště a jeho zastavení. Plocha má dosáhnout přes 135 tis. m2, což je trojnásobek Václavského náměstí. Jedná se tedy o největší stavební záměr v Praze 2 ve 21. století.