Státní firma zneužívá rekordní rozpočet proti občanům

27. září 2023
Státní firma zneužívá rekordní rozpočet proti občanům

Státní firma Správa železnic má nejvyšší rozpočet ve své historii, jedná se o částku až 70 miliard korun. Velká část těchto peněz pochází ze státního ropočtu České republiky, tedy z peněz nás všech. Správa železnic zároveň patří k největším zaměstnavatelům v České republice a má k dispozici rozsáhlé PR oddělení. Přitom si Správa železnic za téměř 2,4 milionu korun najala na jednostranný tendenční lobbing soukromou PR firmu, kterou platí z našich peněz.

Dne 27. 6. 2023 Správa železnic podepsala smlouvu s externí PR firmou Native PR s. r. o., která má dle smlouvy za úkol "řešit komunikaci s účastníky dotčených projektů", má podporovat "vedení dialogu s dotčeným účastníky stavebních projektů" a má poskytnout "služby krizové komunikace", hodnota této smlouvy je 2 395 800 Kč.

Smlouva uzavřená s firmou Native PR s. r. o. je dle nám dostupných informací reakcí na činnost spolku Nebourat/Zachraňme železniční most a přímo se tedy dotýká Prahy 2. Ale tato informace je vcelku nepodstatná, protože ať tak, či tak, shledáváme takové jednání státní firmy za nanejvýš neetické a zavržení hodné.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Potěmkiniáda Alexandry Udženija

Potěmkiniáda Alexandry Udženija

Náměstkyně pražského primátora a bývalá starostka Prahy 2 Alexandra Udženija na sebe vzala roli knížete Potěmkina. Toho, co pro ruskou carevnu Kateřinu Velikou nakašíroval prosperijící vesnice, aby jimi přesvědčila císaře Josefa II. ke spolupráci. Co na tom, že dané neexistovalo? I tím se lze chlubit.