Lydie Franka Bartošová

zastupitelka Prahy 2 a knihovnice

Lydie Franka Bartošová (*9. ledna 1983) žije v Praze 14 let, nyní na pomezí Vinohrad a Žižkova, čtvrtí, kde vyrůstali její prarodiče. Slibnou kariéru učitelky v mateřské škole vyměnila za působení v univerzitní knihovně a studium informační vědy. Vzdělávání v dospělém věku si užívá slovy klasika Roberta Musila: “…vnitřní svoboda záleží v tom, že si můžeme všechno myslet, že v každé lidské situaci víme, proč se na ni nemusíme vázat, a nikdy nevíme, čím bychom se chtěli dát svázat!“ K Pirátům se přidala začátkem roku 2012, což významně ovlivnilo obsah její facebookové zdi, každodenní rutinu i osobní život. Zaměřuje se na parametry demokratické struktury ve virtuálním i fyzickém světě, proměny vzdělávacích a informačních institucí.

Studovala speciální pedagogiku se zaměřením na muzikoterapii, nyní studuje knihovnictví a informační vědu. Pracuje v knihovně.

Zajímá jí problematika podmínek důstojného života a progresivního vzdělávání. Signatářka memoranda Političky napříč spektrem, členka Republikového výboru Pirátů a předsedkyně místního sdružení Piráti Praha 2

Vdaná, pečuje o 12letou dceru, ráda poslouchá ticho vnitrobloku.