Pomáhat koncentrovaně a nezištně

10. května 2022
Pomáhat koncentrovaně a nezištně

Je třeba ocenit, že i Praha 2 se připojila k vlně pomoci ukrajinským válečným uprchlíkům, že ruku v ruce s finančními sbírkami a uvolněním ubytovacích kapacit nabídla i psychologickou pomoc. Cením snahu o začleňování dospělých na pracovní trh a dětí do školního prostředí. Dovolím si ale i několik kritických poznámek. Poptávka po ubytování citelně převyšuje nabídku. Přitom jedním z hlavních faktorů, jak se bezproblémově začlenit do společnosti, je pocit bezpečí, který právě bydlení dává. Stejně jako by pomohlo přehodnocení rozpočtu městské části a vytvoření finančního polštáře na řešení sociálních dopadů této neočekávané situace, která se dotkne nejen obyvatel Ukrajiny. Velmi kvituji, že i Praha 2 vytváří v rámci škol koordinační skupiny a otevírá mateřské a základní školy dětem přicházejícím z Ukrajiny. Nemohu se však zbavit pocitu, že právě v tuto chvíli by se danému odboru měla věnovat plná pozornost, a tak mi obsazení pozice radní pro školství Janou Černochovou, která je zároveň zastupitelkou, poslankyní a ministryní obrany, nepřijde šťastné. Jako mi nepřijde šťastné, když se současná starostka Alexandra Udženija neopomene na každé akci v rámci pomoci vyfotit, což dokládají nejen sociální sítě, ale třeba dubnové číslo těchto novin. Vím, že je před volbami a je potřeba být viděn. Ovšem snaha využívat k zviditelnění i válečné téma se mi jeví jako nevkusná. Pomoc je v danou chvíli nezbytná, ideálně však pomoc koncentrovaná a nezištná.

Noviny Prahy 2, květen 2022

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Park ve stínu Nuselského mostu
05.08.2022

Park ve stínu Nuselského mostu

Sousedy bych pozval do parku Folimanka, který je, podle mého názoru neprávem, oproti jiným parkům v Praze 2 poněkud upozaďován. Folimanka má svoje osobité kouzlo.

Akce “Auta na náplavce” alias “Město v pohybu” nebude.
25.07.2022

Akce “Auta na náplavce” alias “Město v pohybu” nebude.

Organizátor se rozhodl akci zrušit. A to i přes rozhodnutí Rady hlavního města Prahy, že akci bere na vědomí vzhledem k pokročilé fázi příprav. Jedinou podmínkou Prahy bylo, že platba už tak nízkého nájmu bude standardně jen v penězích a ne částečně formou neprůhledného inzertního protiplnění v médiích vlastněných pořadatelem.

Chcete také venkovní koupaliště na Praze 2?
25.07.2022

Chcete také venkovní koupaliště na Praze 2?

Je vedro! A Praze 2 dlouhodobě chybí venkovní koupaliště. Podolí je často přeplněné, Petynka z ruky. Pojďme se společně bavit o možnostech výstavby nového venkovního koupaliště na Vinohradech.