Ing. arch. Radek Zykan

architekt a vysokoškolský pedagog

(15. 1. 1975). Narodil se v Praze 2 Podskalí, kde žije i pracuje.

Po stavební průmyslovce na Smíchově vystudoval Fakultu architektury ČVUT, absolvoval v roce 2000.

V roce 2008 začal učit na Katedře architektury Stavební fakulty ČVUT a učí tam dodnes (v roce 2016 zde získal speciální status - pevnou telefonní linku, kterou od té doby ještě ani jednou nepoužil).

V Praze 2 se dlouhodobě věnuje územnímu a stavebnímu rozvoji, a to i jako člen příslušné komise v letech 2010-2014 a 2016-dosud. Je ženatý a má dvě děti.

Proč kandiduji do zastupitelstva MČ Praha 2:

Protože se pohybuji v soukromé sféře a podnikání, kde musím pečlivě zvažovat každý vynaložený výdaj nebo investici, tak mě zajímá nakládání s našimi společnými, tedy veřejnými penězi a myslím, že v Praze 2 je rozhodně co zlepšovat, ať už jde o transparentnost, koncepčnost, nebo dlouhodobou udržitelnost hospodaření.

Protože jsem profesí architekt, tak mě nenechává v klidu, když se špatně opravují městské byty a nahodile, nekoncepčně se mění veřejný prostor, kdy zbytečné a škodlivé investice se vydávají za téměř ekologické počiny, jako například nedávná rozsáhlá betonáž v parku Folimanka, nebo zvažované zabetonování zeleného prostoru pod Emauzy hromadným garážovým domem.

Protože mám 2 děti ve školním a lehce předškolním věku a sám také učím, tak mě přirozeně zajímá kvalita vzdělávání, kterou Praha 2 jako zřizovatel základních škol našim dětem poskytuje. Bohužel mám v tomto směru negativní osobní zkušenosti a rád bych proto přispěl k vyrovnanější úrovni škol v naší městské části.

Myslím, že pirátská kandidátka pro dvojku je dobrý tým se zkušenostmi z oblastí, které jsou pro dobrou správu obce důležité a dobře se doplňují, přál bych si proto, abychom od vás ve volbách získali takovou důvěru, která nám umožní dát Praze 2 novou dynamiku, odpovídající výzvám moderního západního města 21. století.

  • člen Majetkového výboru ZMČ Praha 2
  • člen Komise rozvoje Rady MČ Praha 2