Ostuda je 444 prázdných bytů

10. června 2022
Ostuda je 444 prázdných bytů

Je neomluvitelné, že Praha 2 má přes čtyři sta neobsazených obecních bytů. A počet prázdných bytů každý rok narůstá. Vznikají tím ztráty pro všechny. Vrátit tyto byty k dispozici obyvatelům je zásadní. Rozumně uvažující člověk by si řekl, že nedostatek bydlení je tak velký problém posledních let, že pro vedení Prahy 2 bude prioritou tyto byty obsadit. Bohužel není. Otázkou je, jestli za prázdnými byty v majetku Dvojky je jen lhostejnost, nebo i neschopnost. Každý rok, kdy tento stav trvá, jen počítáme zvyšující se ztráty ve všech směrech. V první řadě v daných bytech může bydlet přes 400 domácností, tedy klidně tisíc lidí. Škoda, že nebydlí a stále dokola posloucháme výmluvy, proč to nejde. Dále tratíme všichni tím, že přicházíme až o 50 milionů Kč každý rok na nájmech, které se za tyto byty nevyberou, a chybějí tak v rozpočtu městské části. Ideálně bychom tyto peníze měli investovat zpět do zkvalitnění a rozšíření bytového fondu. Investovat je potřeba také do rekonstrukcí společných prostor, nebo zmenšení tepelných ztrát domů. Šetření energií je nutnost a do budoucna velká výzva. Ztrátu pociťují lidé, kteří bydlí vedle těchto neobydlených bytů, a musí tak platit citelně více za vytápění, protože topí vlastně i za svého neexistujícího souseda. Vzhledem k cenám energií je neobsazenost těchto bytů neomluvitelná i v tomto směru. Můžeme jen doufat, že v září si již nezvolíme v komunálních volbách strany, které způsobují ztráty nám všem.

Noviny Prahy 2, červen 2022

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Park ve stínu Nuselského mostu
05.08.2022

Park ve stínu Nuselského mostu

Sousedy bych pozval do parku Folimanka, který je, podle mého názoru neprávem, oproti jiným parkům v Praze 2 poněkud upozaďován. Folimanka má svoje osobité kouzlo.

Akce “Auta na náplavce” alias “Město v pohybu” nebude.
25.07.2022

Akce “Auta na náplavce” alias “Město v pohybu” nebude.

Organizátor se rozhodl akci zrušit. A to i přes rozhodnutí Rady hlavního města Prahy, že akci bere na vědomí vzhledem k pokročilé fázi příprav. Jedinou podmínkou Prahy bylo, že platba už tak nízkého nájmu bude standardně jen v penězích a ne částečně formou neprůhledného inzertního protiplnění v médiích vlastněných pořadatelem.

Chcete také venkovní koupaliště na Praze 2?
25.07.2022

Chcete také venkovní koupaliště na Praze 2?

Je vedro! A Praze 2 dlouhodobě chybí venkovní koupaliště. Podolí je často přeplněné, Petynka z ruky. Pojďme se společně bavit o možnostech výstavby nového venkovního koupaliště na Vinohradech.